Podkategorie

home

USTAWA KONOPNA 2021, CZY MARIHUANA BĘDZIE W POLSCE LEGALNA?

Czy Marihuana robiona jest z konopi?

"Czy Marihuana jest z konopi? Chyba nie, ja nic na ten temat nie wiem" -  te słowa,  prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego, które raczył powiedzieć kilka lat temu, nabrały statusu kultowych. Dla osób które chociaż "liznęły" temat, są śmieszne, ale mniej zabawny jest fakt, że są też doskonałą ilustracją niewiedzy większości naszego społeczeństwa, a co gorsze w tym przypadku elity rządzącej naszym krajem. 

 

legalizacja

 

Czy legalizacja CBD to legalizacja marihuany?

"Zalegalizować Marihuaninę? W Żadnym Wypadku! A po co to komu? Komu to potrzebne?" 
Pamiętacie oburzone Panie zapytane o projekt ustawy konopnej? Ich słowa również przeszły do historii polskiego internetu i podobnie jak "mądrości" Jarosława, znakomicie pokazują jak niewielką wiedzę o zaletach konopi mają nasi rodacy. Oba wideo to materiały sprzed kilku/kilkunastu lat. Oczywiście sytuacja nieco się zmieniła, Jarosław, a właściwie jego partia... czyli Jarosław ;) po części zalegalizował marihuanę, a Panie może tez zmieniły zdanie, bo np. okazało, że lekarz wypisał jednej z nich receptę na "maryhuaninę" i cóż było robić, trzeba było zajarać ;). Także żyjemy obecnie w zupełnie innej rzeczywistości: konopie zawierające śladowe ilości THC możemy kupić w galeriach handlowych lub nawet w automatach, jak puszki Coli lub batoniki. Te o większym stężeniu, po okazaniu recepty można dostać w każdej aptece. 

legalizacja 2

 

Ustawa konopna 2021

Zmiana w prawie, umożliwiająca obrót konopiami zawierającymi głównie związek CBD, to krok w dobrym kierunku. Krok to za dużo powiedziane, kroczek, brzmi lepiej ;) Ale już niebawem sytuacja może się zmienić, gdyż parlamentarzyści znów procedują. Już 20 kwietnia czyli w Światowy Dzień Marihuany do sejmu trafi projekt nowych ustaw konopnych. Najistotniejsze punkty to uregulowanie marihuany do użytki rekreacyjnego, czyli możliwość posiadania określonej ilości suszu, oraz legalizacja uprawy konopi z większą zawartością THC, niż do tej tej pory, czyli 0,2%. Mówiąc prostym językiem: może niebawem będzie można mieć "piątkę" w kieszeni i jak policjant znajdzie to odda z uśmiechem (lub bez), a na terenie naszego pięknego kraju powstaną legalne, domowe uprawy konopi indyjskich. Oby rządzący naszym krajem tym razem stanęli na wysokości zadanie i chociaż ten jeden raz uchwalili prawo, które przyniesie wymierne korzyści wszystkim. Bądźmy dobrej myśli, tym razem uda!     

                                                                                                                                                                                                                          Łotr Vader